Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzamin na doradcę inwestycyjnego
#1
Cześć, myśllę o zdawaniu egzaminu na doradcę inwestycyjnego. Myślicie, że warto?
Odpowiedz
#2
A skąd ten pomysł? Interesujesz się finansami i inwestowaniem?Miałeś z tym coś wcześniej wspólnego? Jeśli nie to daj sobie spokój.
Odpowiedz
#3
Tak, interesuje się finansami. Od ładnych paru lat pracuję w banku. Lubię tę pracę i chciałbym iść w tym kierunku.
Odpowiedz
#4
Egzamin na doradcę inwestycyjnego jest bardzo trudny. Trzeba być przede wszystkim świetnym z matematyki finansowej i statystyki, znać kodeks spółek handlowych prawie, że na pamięć i tysiące innych przepisów. Znać instrumenty pochodne, analizę portfelową itd To nie jest tak, że wiesz, co to jest kredyt i potrafisz policzyć procent.
Odpowiedz
#5
Skąd wiesz, co ja wiem i co umiem? Interesuje się tematem inwestowania. Sądzę, że mogę być w tym dobry.
Odpowiedz
#6
Z powodów finansowych warto zdawać ten egzamin. Jako doradca inwestycyjny możesz zarobić naprawdę dobre pieniądze. Jednak to prawda, że jest to bardzo ciężki egzamin i niewiele osób go zdaje. Jeśli jesteś zielony to jest to minimum rok nauki. Naprawdę trzeba mieć dużo zacięcia żeby się nauczyć. Musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dasz radę.
Odpowiedz
#7
Myślę, że dam. Sądzę, że potrafię być zdeterminowany Oczko nauki się nie boję. Umysł mam raczej ścisły. Sądzę, że sobie poradzę.
Odpowiedz
#8
Możesz skorzystać z różnego rodzaju kursów, na doradcę inwestycyjnego lub maklera. Są one jednak dość drogie.
Odpowiedz
#9
Tak, sprawdzałem ofertę. Muszę się zastanowić. Niektóre z nich kosztują nawet 5000 lub 6000 zł. Trochę drogo...
Odpowiedz
#10
Warto w taki kurs zainwestować. Uważam, że sam nie jesteś w stanie się nauczyć. Biorąc pod uwagę, że jako doradca inwestycyjny będziesz zarabiał sporo, to kurs wróci Ci się bardzo szybko. Albo poszukaj jakiegoś doradcy, który Ci pomoże. Niektórzy oferują szkolenia z zakresu egzaminu.
Odpowiedz
#11
Dzięki Uśmiech postaram się w takim razie skorzystać z pomocy. Rzeczywiście to ogrom materiału.
Odpowiedz
#12
niemal każda forma rozwoju jest dobra Uśmiech a jeśli ma Ci to dać spełnienie i finanse to tym bardziej Uśmiech zbierając materiały proponuję wejść też na tę stronę - https://swiatinwestycji.pl/ znajdziesz tam spoko ciekawych informacji na temat inwestowania, wszystko jasno i klarownie napisane
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości