Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prof. Płatek i sprawa "bestii"
#1
Zadziwiona jestem postawą prof. Płatek dotyczącą zatrzymywania tzw "bestii" w zamknięciu już po odbyciu kary. Rozumiem zamiłowanie do porządku prawnego, ale jednak bezpieczeństwo ludzi powinno być najważniejsze, a zwłaszcza dzieci.
Odpowiedz
#2
Dla mnie to są po prostu brednie tzw. feministki. Ten wielki "autorytet" moralny uważa, że to ofiary należy nauczyć mówić nie. Jakby ktoś pytał się ofiary o zdanie. Stanęła po stronie ofiar, a nie psychopatów.
Odpowiedz
#3
Moim skromnym zdaniem powinno służyć ludziom i ich chronić. Jeżeli ktoś dopuścił się zbrodni należy go odizolować do końca życia. Nie wolno narażać ludzi na niebezpieczeństwo. To, co powiedziała prof. Płatek jest chore.
Odpowiedz
#4
Prawo jest prawem i należy go bezwzględnie przestrzegać, a nie dowolnie zmieniać i interpretować. Czy można czuć się bezpiecznym w państwie, w którym nie jest przestrzegane prawo i jest naginane? Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy można trzymać człowieka za kratkami, skoro już odbył karę?
Odpowiedz
#5
Sprawa bezwzględnie jest trudna. Z jednej strony, rzeczywiście należy zadbać o bezpieczeństwo ludzi i komfort psychiczny ofiar. Z drugiej jednak strony prawo powinno być przestrzegane. Naginanie prawa do niczego dobrego nie prowadzi. Później każde naginanie prawa, może być usprawiedliwiane wyższą koniecznością. Może po prostu należy zaostrzyć kary za największe przestępstwa.
Odpowiedz
#6
Zaostrzenie prawa tak, "falandyzacja" prawa nie. Nie może być społecznego przyzwolenia na łamanie prawa, czy podrzucanie dowodów. Nie jesteśmy Koreą Północną.
Odpowiedz
#7
Uważam zupełnie inaczej. Po prostu ekipa rządząca jedna i druga, zaczęła naprawiać błędy, które wniknęły z amnestii. Zdecydowanie popieram te działania. Ludzie, którzy są niebezpieczni i nie rokują nadziei na poprawę, powinni być zamknięci do końca życia. Nie mam żadnej litości nad nimi.
Odpowiedz
#8
Jak można w ogóle mieć litość nad tymi ludźmi? To są psychopatyczni mordercy i gwałciciele. Należy ich na zawsze odizolować od społeczeństwa. Względy humanitarne nie powinny mieć tu miejsca. Dlaczego nikt już nie myśli o ofiarach, tylko mówi się o prawach "bestii". Świat stanął na głowie. I niezależnie jak się Płatek tłumaczy, to ja je wypowiedź rozumiem tak, że jej zdaniem część winy ponosi ofiara.
Odpowiedz
#9
To chyba źle zrozumiałaś Panią profesor. Uważam, że ma zupełną rację, że należy uczyć np. dzieci jak się bronić przed przemocą, czy molestowaniem, jak reagować i gdzie iść po pomoc. Sądzę, że edukacja może zapobiec wielu złym rzeczom.
Odpowiedz
#10
Sądzę, że zrozumiałam ją bardzo dobrze. Teraz odwraca kota ogonem, po ukazaniu się artykułu, który krytykuje jej wypowiedź. Dla mnie to jest nie do przyjęcia, że można stawać w obronie takich potworów jak Trynkiewicz. "Bestie" powinny być pozbawione wszelkich praw. Sami się z systemu prawnego "wypisali".
Odpowiedz
#11
Nie rozumiem, po co w ogóle to rozpatrywać. Niech sobie Pani Płatek weźmie pod dach Trynkiewicza i dba o jego prawa. Najlepiej się wymądrzać i być "humanistą" kosztem innych osób.
Odpowiedz
#12
Do mnie chyba te "humanistyczne" argumenty i postawy polskich feministek nie przemawiają.
Odpowiedz
#13
Ciekawe gdzie byś była, gdyby nie nie te "straszne" feministki Uśmiech Pytanie, czy mogłabyś liczyć chociażby na prawa wyborcze.
Odpowiedz
#14
Feminizm już dawno odszedł od swoich pierwotnych idea i stał się parodią samego siebie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości