Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła baletowa dla dziecka
#1
Moja mała córeczka uwielbia tańczyć. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy szkoła baletowa to dobry pomysł?
Odpowiedz
#2
To zależy od chęci dobrych, warunków fizycznych i wytrzymałości. To "sport" dla wytrwałych i jest bardzo wymagający. W zasadzie trzeba poświęcić cały swój czas, żeby być balleriną.
Odpowiedz
#3
No właśnie tego się obawiam. Może jednak warto spróbować. Najtrudniejsze jednak dla mnie będzie oddanie córki do internatu. Cały czas się zastanawiam, a z drugiej strony córcia marzy o szkole baletowej.
Odpowiedz
#4
To może pomyśl o szkole prywatnej na początek, tam gdzie mieszkasz lub w pobliżu. Może nie ma sensu od razu wysyłać dziecko do państwowej szkoły. Niech najpierw się przekona, czy balet jest dla niej. Prawdziwy balet to godziny treningów, nie każdy to wytrzymuje. A tak w ogóle to najlepsze szkoły są zagranicą.
Odpowiedz
#5
Co to znaczy, że najlepsze szkoły są zagranicą?
Odpowiedz
#6
Oczywiście najlepsza szkoła to szkoła w Rosji w Petersburgu. Ale dostanie się tam graniczy z cudem i należy o tym zapomnieć. Znakomite szkoły są również w Paryżu Londynie, czy Berlinie. Tam tez ciężko się dostać, a zwłaszcza na stypendium, ale nie jest to niemożliwe. Można też płacić, ale to są niebotyczne kwoty.
Odpowiedz
#7
To chyba raczej odpada. Przynajmniej na razie Oczko Może rzeczywiście poślę dziecko do prywatnej szkoły na próbę. Musze poszukać w Internecie. A polskie szkoły baletowe nie są dobre?
Odpowiedz
#8
No raczej od reszty świata dzieli nas przepaść...
Odpowiedz
#9
Przepraszam, że się wtrącę, ale bez przesady z tą przepaścią...moja siostrzenica uczy się w szkole baletowej w Warszawie i jest b.zadowolona. Podobno szkoła w Poznaniu też jest całkiem niezła. Tam miała iść na początku, jednak w końcu wybrała W-wę.
Odpowiedz
#10
Dzięki za radę. Muszę sobie to wszystko przemyśleć. Może rzeczywiście warto najpierw zapisać dziecko do szkoły prywatnej na próbę. Muszę sprawdzić, czy się nie zniechęci.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości