Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoła baletowa dla dziecka
#1
Moja mała córeczka uwielbia tańczyć. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy szkoła baletowa to dobry pomysł?
Odpowiedz
#2
To zależy od chęci dobrych, warunków fizycznych i wytrzymałości. To "sport" dla wytrwałych i jest bardzo wymagający. W zasadzie trzeba poświęcić cały swój czas, żeby być balleriną.
Odpowiedz
#3
No właśnie tego się obawiam. Może jednak warto spróbować. Najtrudniejsze jednak dla mnie będzie oddanie córki do internatu. Cały czas się zastanawiam, a z drugiej strony córcia marzy o szkole baletowej.
Odpowiedz
#4
To może pomyśl o szkole prywatnej na początek, tam gdzie mieszkasz lub w pobliżu. Może nie ma sensu od razu wysyłać dziecko do państwowej szkoły. Niech najpierw się przekona, czy balet jest dla niej. Prawdziwy balet to godziny treningów, nie każdy to wytrzymuje. A tak w ogóle to najlepsze szkoły są zagranicą.
Odpowiedz
#5
Co to znaczy, że najlepsze szkoły są zagranicą?
Odpowiedz
#6
Oczywiście najlepsza szkoła to szkoła w Rosji w Petersburgu. Ale dostanie się tam graniczy z cudem i należy o tym zapomnieć. Znakomite szkoły są również w Paryżu Londynie, czy Berlinie. Tam tez ciężko się dostać, a zwłaszcza na stypendium, ale nie jest to niemożliwe. Można też płacić, ale to są niebotyczne kwoty.
Odpowiedz
#7
To chyba raczej odpada. Przynajmniej na razie Oczko Może rzeczywiście poślę dziecko do prywatnej szkoły na próbę. Musze poszukać w Internecie. A polskie szkoły baletowe nie są dobre?
Odpowiedz
#8
No raczej od reszty świata dzieli nas przepaść...
Odpowiedz
#9
Przepraszam, że się wtrącę, ale bez przesady z tą przepaścią...moja siostrzenica uczy się w szkole baletowej w Warszawie i jest b.zadowolona. Podobno szkoła w Poznaniu też jest całkiem niezła. Tam miała iść na początku, jednak w końcu wybrała W-wę.
Odpowiedz
#10
Dzięki za radę. Muszę sobie to wszystko przemyśleć. Może rzeczywiście warto najpierw zapisać dziecko do szkoły prywatnej na próbę. Muszę sprawdzić, czy się nie zniechęci.
Odpowiedz
#11
(06-09-2017, 09:31 PM)Mama75 napisał(a): Dzięki za radę. Muszę sobie to wszystko przemyśleć. Może rzeczywiście warto najpierw zapisać dziecko do szkoły prywatnej na próbę. Muszę sprawdzić, czy się nie zniechęci.

To chyba najlepsze wyjście. Balet nie jest dla wszystkich. Jest też bardzo stresujący. Ale powodzenia życzę. Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości